ATİLLA ÇAYCI YENİDEN BAŞKAN

Posted
1 yıl ago
Son güncelleme
1 yıl ago
1751 views
Time to
read
2’

Olağanüstü Kongrenin açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Halil Öner gündem maddelerini okumaya başladıktan sonra kulübün vefat etmiş eski başkanları ve ülkemizi için canlarını veren şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okundu.
Kongrede tek başkan adayı olan Kulüp Başkanımız Atila Çaycı tekrardan başkanlığa seçildi. Kongrede gündem maddeleri okunduktan sonra Maltepe spor kulüp başkanı Atilla Çaycı konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı
Maltepespor’un başına geçtikleri günden itibaren yönetim olarak yaptıkları faaliyetlerden bahsettikten sonra konuşmasına devam Başkan Çaycı, “çok ciddi mücadele içindeyiz. Maltepe için Maltepe spor için birilerinin elini taşın altına sokması lazım. Ben başkanlığa seçildiğim gün çok sayıda dava ile karşı karşıya geldim, kupalarımıza ve bilgisayarlarımıza haciz konulmuştu ve bu davalar daha önce kulüpten alacağını alamayan futbolcularımız tarafından açılmış olan davalardı. Ben ve yönetimim bu davaların çoğunu sulh yolu ile hallettik. Kulübün kasasında yüklü bir miktarda borç ile karşı karşıya kaldık. Bütün bu olumsuzluklara rağmen ben ve arkadaşlarım futbolcu transferlerini yaptık, teknik kadromuzu sıfırdan kurduk ve bunların hepsinin peşinatlarını da ödedik yani bir kuruş borcumuz yoktur. Bunun üzerine Ziraat Türkiye kupasında iki kere tur atladığımız için de futbolcularımıza 52 bin lira da prim dağıttık” dedi.
Eski Yönetimlerin Borçlarını Biz Ödüyoruz
Çaycı, “Bizim şu anda 100 bin lira civarında bir aylık giderimiz var kulüp olarak bunun içinde çok eski yönetimlerden kalma borçlarımızda var yani biz 2003 yılındaki başkanın kulübe bıraktığı borçları bile ödüyoruz. Bu konuya da ayreten bir çözüm bulmamız lazım bunu bir önerge olarak vermeyi düşünüyoruz hangi başkan kulübü borçlandırıyorsa görevi bıraktığında o borç onun şahsi borcu olsun. Böylelikle kulübün geleceğini olumsuz etkileyecek sonuçları da engellemiş oluruz. Bir diğer konu ise Maltepe sporumuzun tesis eksikliği bugün takımımızın antrenman yapacak bir tesisi bile yok, bu kadar köklü bir kulübe bu reva görülmemeli diye düşünüyorum. Bu konu da hem belediyeye hem de iktidar partisine çok iş düşüyor” diye konuştu.
Kongrede Başkan Atilla Çaycı’dan sonra kürsüye çıkan İdealtepe Mahalle Muhtarı Hüseyin Nafiz Bel: Maltepespor’un hak ettiği yerde olmadığı, yerel yönetimler tarafından yeterli destek verilmemesiyle beraber altyapıya da önem verilmediği için 100 yıllık bir kulübün bugün amatör liglerde mücadele ettiğini söyledi. Bel, “bir kulübü güzel bir yerde görmek istiyorsanız ona temelden bir destek verip, en alttan en üstte kadar aynı önemi göstermeniz lazım” dedi.
Maltepe spor Bizimle Güzel Yerlere Gelecek
Son olarak kürsüye çıkan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, “ Maltepe ve maltepespor’a hak ettiği destek maalesef verilmiyor bizim iktidar partisi olarak çok sayıda projemiz var. Bu projeler arasında maltepeye kazandırmayı düşündüğümüz en az 3 tane spor kompleksi de var. Bu spor komplekslerinin üstü futbol sahası iken altı ise yüzme havuzları ve basketbol sahaları ile donatılmış olacak. Bizim kazandığımız belediyelerdeki kulüplerin şu anda ki konumlarını hepimiz görüyoruz, Ümraniye spor süper lige oynuyor keza Pendik’te iyi bir yerde. Maltepespor2unda bizimle beraber çok güzel yerlere geleceğiniz düşünüyoruz “ dedi.
 
Kongre sonunda ise yeniden başkanlığa seçilen Atilla Çaycı ve yönetim Kurulundaki yöneticilerin isimleri tek tek okundu.listeye göre isimler şöyle; Atilla Çaycı (başkan), Ahmet Öz, Ali Rıza Nasıroğlu, And Kızılay, Baki Toraman, Burak Bilge, Celal Akgül, Cevdet Abdikoğlu, Direnç Erdoğmuş, Ercan Konak, Ercan Köymen, Ercan Ateş, Erdi Akşen, Ergül Doğan, Ersin Topçu, Hasan Kılıçarslan, Hüseyin Kalkan, Hüseyin Nafiz Bel, İbrahim Özergün, İsmet Terpet , Kemal Tayfun Köselerden, Mehmet Erdoğan,Mehmet Haluk Özsaraç, Mehmet Miktad Erol, Mesut Biliç, Muammet Çavuşoğlu, Muhsin Gülsuyu, Mustafa Taştan, Nevzat Eren, Oğuz Cantimur, Selehattin Ölmez, Uğurlu Özdemir, Veli Aslandoğan, Yılmaz Topçu, Yunus Erdel, Zafer Yıldırım.