Maltepespor'da Altyapı onlara emanet

Posted
1 yıl ago
Son güncelleme
1 yıl ago
2405 views
Time to
read
3’

Maltepespor'da Altyapı onlara emanet

Maltepespor Futbol Kulübü’nde alt yapı koordinatörlüğüne getirilen Tayfun Köselerden, birlikte çalışacağı ekibini 

 

oluşturdu.Daha önce anlaşmaya vardığı altyapı antrenörleri için kulüp tesislerinde toplu imza töreni düzenlendi.İmza törenine Maltepespor Kulüp Başkanı Atilla Çaycı,Maltepespor Teknik Direktörü Metin Kaygın,Maltepespor Futbol şube sorumlusu Ercan Konak,Maltepespor Başkan Yardımcısı Baki Toraman,Maltepespor Futbol Kulübü’nde alt yapı koordinatörü  Tayfun Köselerden, katılım sağladılar
 

Maltepespor yapılan kongre sonrasında Atilla Çaycı ve yönetiminin iş başına geçtiği Maltepespor Futbol Kulübü’nde Alt yapı koordinatörlüğüne Tayfun Köselerden getirildi. Köselerden, kendi ekibini oluştururken yeni teknik adamlarla yola devam edecek. Beyaz-kırmızı-Yeşil kulübün alt yapısını canlandırmak için kolları sıvayan Tayfun Köselerden Maltepespor Kulübü başkanı Atilla Çaycı ve yönetim kurulu ile bir araya gelerek, Alt yapı ve Spor okulları yeni teknik ekip ile sözleşme imzaladı.

 

 

Atilla Çaycı'nın başkan olmasının ardından yapılan değişiklikle ayrı bir yönetime sahip olan alt yapı başarılı çalışmalarını devam ettiriyor. Atilla Çaycı başkanlığında ayrı bir yönetim Maltepespor alt yapısını geliştirmek adına teknik kadroyla birlikte gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

Deneyimli kişilerden oluşan yönetim ve teknik heyetle birlikte   A takıma da futbolcu yollamak için arayış ve çalışmalarını devam ettiriyor.  Alt yapıda geçmişte oluşan sorunları gidermekle başlayan yeni yönetim bir yandan da A takıma kazandıracakları futbolcuları belirleyecek yöntemleri de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

 

Daha önce A takımda teknik direktörlük de yapan Ali Kemal Bakoğlu'nun tecrübesinde faydalanmak istediklerini belirten Maltepespor Futbol Kulübü  alt yapı koordinatörü  Tayfun Köselerden , yetenekli gençleri Maltepe'ye kazandıracaklarını söyledi.
Köselerden, "Ali Kemal Bakoğlu, camiamızın yakından tanıdığı bir futbol adamı. Maltepespor'da geçmişte görev aldı. Tecrübe yönünden hiçbir eksiği yok. Onun liderliğinde altyapımızda güzel işlere imza atacağız" . Yaz boyunca devam edecek olan Maltepespor Spor Okulunda ön plana çıkan öğrenciler belirlenerek yetiştirilmek üzere takımın altyapısına alınacak.Maltepespor spor okulları teknik ekibide Adnan Katip önderliğinde Sibel Duman ve Okan Ateşoğlu Alt yapı spor okulları hocaları  futbolcularla özel olarak ilgileniyorlar.
Öncelikle sporcuların ahlaklı olmalarına önem veren Altyapı spor hocaları daha sonra genç futbolcuların antrenmanları ile yakından ilgileniyorlar.
Antrenman sırasında yapılan çift kale maçta oyunu sık sık durduran altyapı hocaları öğrencileri yaptıkları pozisyon hataları hakkında uyararak doğrusunu gösteriyorlar.

Maltepespor Tayfun Köselerden’in genel koordinatörlüğünde altyapıda oluşuma imza atarak  (U19),  (U17),  (U16),  (U15),  (U14),  (U13, U12 ve U11),  (kaleci antrenörleri)’den oluşan kadroya,Daha önce A takımda teknik direktörlük de yapan Ali Kemal Bakoğlu  öncelikli hedef yaz döneminde açılan  futbol okullarında ve diğer organizasyonlarda yeni yetenekleri keşfederek kulüp altyapılarına kazandırmak,içinde Adnan Katip önderliğinde Sibel Duman ve Okan Ateşoğlu görev alacak.

BAŞKAN ATİLLA ÇAYCI

 

Altyapıyı emin ellere teslim ettiklerini ifade eden Maltepespor Kulüp başakanı Atilla Çaycı, başarı için altyapının önemine vurgu yaptı.

 

Futboldaki başarının yanında altyapıda yapılanlarla da anılmak istediklerini vurgulayan Çaycı, şunları söyledi:

 

“Kulüpler için transferler bir gereksinimdir. Transferlerde her zaman istediğini bulmak zordur. Kulüpler içinde ayrıca ağır maliyetler oluşturuyor. Bundan dolayı altyapıya önem vermeniz gerekir. Bizde bu önemin farkında olarak çalışmalarımıı yaptık Maltepespor’a bırakmak istediğimiz en büyük miras, çok iyi bir altyapıdır. Altyapılar uzun soluklu bir yatırımdır. Bizlerde altyapıya yaptığımız yatırımlarla hatırlanmak isteriz. İnşallah Maltepespor’umuz başarılarına altyapının desteği ile ulaşır.  Burada unutulmaması gereken ayrıca bir önemli konu ise Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ’nın spora ve sporcuya desteğidir.  Altyapıya önem vereceğiz. Bu salt bir altyapı projesi değil, futbolda kalkınma projesidir ve tüm Maltepe'ye örnek olacaktır.  Hedeflerinin Maltepespor için geleceğin yıldızlarını yetiştirmek olarak açıklayan Çaycı. Altyapıdan futbolcu yetiştirme noktasında ciddi sıkıntılar yaşayan Maltepe’nin bu oluşumla önümüzdeki yıllara damga vurması beklenirken, kulübün teknik kadroları arasındaki işbirliği ve dayanışmanın da artarak devam edeceği ifadelerini kullandı.